Вона ще рік тому брала участь у конкурсах та фестивалях і мріяла про сольну кар’єру на великій сцені поряд з такими артистами, як Тіна Кароль та Monatik. Зараз пісні Sowa в ротаціях на топових радіостанціях та телеканалах, а її сильний вокал та прибавливу зовнішність порівнюють з Аріаною Гранде. Ми поговорили з співачкою про музику, сім’ю та мрії, які так важливо реалізовувати в житті.

— Серед наших артистів модно писати псевдоніми англійською: Dorofeeva, Onuka, Tayanna, Lida Lee, Sowa. У вас є якась особлива історія з цього приводу?

Я завжди знала, що буду мати окреме сценічне ім’я, адже відчувала, що у мене є ще одна сторона, яка проявляється лише на сцені. Період вибору псевдоніму був хвилюючим. Я створила список імен, над якими думала та вагалася. Але одного разу, коли ми сиділи з моєю мамою на кухні та розмовляли, на екрані якраз транслювали фільм, в якому пролетіла сова, і саме в цей момент стався інсайт — моя мама вимовила: «О, будеш совою». Пам’ятаю, як я гучно розсміялася. Вже згодом назва цього птаха почала мене всюди переслідувати. В дитинстві мама кликала мене совою, а з будь-якої подорожі чи відпочинку ми привозили статуетки сови. Вірю в знаки, тому впевнена, що все неспроста. Ми справді дуже схожі з цим птахом — своєю світлістю та одночас загадковою темрявою. Та найвагомішим аргументом, який все ж переконав мене — це віщий сон, в якому була сова. Сон наснився мені перед тим самим днем, коли я мала остаточно обрати псевдонім. Тоді я  відчула особливу силу, що вплинула на вибір.

— Як давно ви займаєтесь музикою і коли виникли думки про сольну творчість?

Музикою займаюсь більше 10 років. Я завжди знала, що буду робити кроки в шоу-бізнесі. Після останнього фестивалю в Швейцарії, де я взяла гран-прі, до мене прийшло розуміння, що таки хочу чогось більшого і готова до старту власної кар’єри. Проект Sowa існує вже рік. Після прем’єри дебютної пісні «Ріка» у мене ще не було команди і я не була ознайомлена із правилам шоу-бізнесу, тому запрем’єрила її неправильно. І саме тоді прийшло розуміння, що потрібна професійна команда, та вже через два місяці вона була сформована. Результати не змусили себе чекати — вже згодом ми отримали перший успіх. Зараз ми щодня працюємо над нашим удосконаленням та за такий короткий час отримали максимальний фідбек.

— Як би ви поясните суть проекту Sowa людині, яка ще не чула пісень?

Ви особливі, ви в єдиному екземплярі на цьому світі — це мій головний меседж. Будьте собою, вдосконалюйтесь, прагніть більшого та будьте готові прийняти більше. Робіть шалені вчинки і те, чого справді прагнете. У відповідь на негатив даруйте посмішку, на критику — будьте вдячні за досвід. Творіть любов в усіх її проявах та пам‘ятайте, що ви єдиний творець своєї долі.

— Хто із вітчизняних чи закордонних виконавців є у вашому плейлисті?

У мене є декілька закордонних артистів, які на даному етапі мене дуже надихають: Harry Styles, Dua Lipa, Billie Eilish, Miley Cyrus, а ще Ariana Grande. До речі, неодноразово мені говорили, що ми з нею дуже схожі зовнішньо. Серед вітчизняних виконавців мене надихає творчість Монатіка, Тіни Кароль.

— Чи плануються колаборації з іншими артистами?

Ми саме працюємо над однією колаборацією, яка точно шокує багатьох українських слухачів. З впевненістю можу сказати, що те, що ви почуєте, буде зовсім несподіваним та справжньою творчістю. Це буде чимось значно більшим, ніж просто колаборації чи прем‘єра нового треку. Це робота, що змусить вас затамували подих та викличе мурахи по тілі.

— Цей рік для більшості музикантів був складним. Як щодо вас?

Коли згадую всю нашу пророблену роботу з командою, то просто не вкладається в голові, що це все відбулося лише за рік. На даний момент ми запрем‘єрили вже 6 пісень та 4 кліпи, які в ротаціях на топових радіостанціях та каналах. Зробили колаборацію з ді-джеєм на новорічну пісню англійською мовою. Я встигла відзнятися у кліпі на пісню «Вітрила» артиста Melovin. Також великим досягненням для мене є пісня «Шрами», де я стала співавтором композиції. А ще зйомки live-концерту, який зовсім скоро ви зможете побачити та почути.

— Раніше ви багато подорожували та виступали на міжнародних фестивалях.

Так, за моїми плечима величезний досвід. Загалом я відвідала понад 50 фестивалів, як в Україні, так і поза її межами: Латвія, Німеччина, Італія, Швейцарія, Македонія та інші. На моєму рахунку перші місця та гран-прі, і це велика честь вже в такому юному віці бути володаркою такої кількості нагород. Ніколи не забуду ці емоції та відчуття, що приносила кожна перемога, адже це було справді цінно — отримувати найвище звання у фестивалях, де брали участь учасники з різних проектів, такі як «Голос країни» та Євробачення. Конкурси дуже загартували мене, формували як артиста, і я впевнено можу сказати, що це той міцний фундамент, на якому я стою зараз. Також фестивалі та конкурси познайомили мене зі сценою та навчили, що потрібно бути готовим до різноманітних курйозних моментів. Всі нагороди зберігаються у моїй студії. Це особлива атмосферна для мене  кімната, адже в ній відчувається дух моїх особистих перемог, творчості. Найбільше запам’ятався мені фестиваль в Швейцарії, це велика честь — представляти Україну та виконувати надзвичайно чуттєву пісню Миколи Мозгового «Материнська любов». У Швейцарії я отримала гран-прі. В цей період я й зрозуміла, що хочу значно більшого і готова розпочати власну кар’єру.

— Нещодавно ви зіграли свій live-концерт. Як все відбулось, враховуючи карантин?

Це були зйомки мого першого live-концерту. В ньому пісні зазвучать зовсім по-іншому. Коли увімкнулись камери і ми розпочали зйомки, на мене навалилась купа емоції від того, що відбувалось довкола. Музика, образи, локація і атмосфера — це те, що так не вистачало під час карантину. Відзняли все дуже швидко та з великим задоволенням. Цей live-концерт став для мене наче ковток свіжого повітря, якого саме зараз дуже бракує артистам. Ми з ретельно готувались до виступу і була задіяна команда професіоналів. В live-концерті ви зможете побачити та почути 5 пісень: «Ріка», «Сам на сам», «Не дилема», «Лате» та акустичну версію пісні «Шрами».

— Творчість в умовах карантину. Розкажіть, як працюєте в цей непростий період.

Карантин справді вніс свої корективи, але це не завадило нам творити.
Свою кар’єру я розпочала перед вже під час карантину. Це, звичайно, збентежило та засмутило, але ми не опустили руки. Я почала співпрацювати з неймовірними людьми та професіоналами своєї справи. Ми одразу прописали план роботи та почали діяти, робити все, що в наших силах. Незважаючи на всі обмеження, нам вдалося досягти успіхів — ротації на радіо, ефіри, зйомки кліпів, їхні трансляції. Були і виступи, що теж не менше тішить. Це підтверджує, що навіть в умовах карантину можна досягти вагомих результатів, головне — бажання.

Нещодавно у мене відбулася прем‘єра авторської пісні «Шрами». Кліп на цю пісню ми презентуємо 16 квітня. А в травні почуєте та переглянете мій перший live-concert. Зараз ми з командою працюємо над дебютним альбомом та втіленням концертів у реальність. Хочеться скоріше справжніх виступів та живої аудиторії. Ну і, звичайно, працюємо над дуетом, запрем’єримо його на початку осені. Не люблю загадувати на майбутнє, але скажу одне — в нас великі плани.